תביעות גירושין

הליך גירושין, בין אם הוא קצר ובין אם הוא ארוך, הוא הליך כואב, מורכב ובעל משמעויות- הן נפשיות, הן כלכליות, הן משפחתיות ועוד.

מניסיונו, עו"ד קורחוב ממליץ לשמור על חשאיות, להתאזר בסבלנות, ולהמשיך בשגרה ככל האפשר- לפני הגשת התביעה, וככל הניתן אף לאחריה.

חשוב לזכור, לא כל שבר בנישואין הוא שבר הנישואין עצמם. פעמים רבות, נדמה כי הגיעו מים עד נפש ו"ככה לא ניתן להמשיך", אך לאחר מספר ימים הכעס חולף ולא בטוח שהנישואין הגיעו לקיצם.

לכן, חשוב להתייעץ עם עו"ד אשר עוסק בתחום דיני המשפחה ומכיר את כלל הטריקים והשטיקים בתחום- אשר מצד אחד יוכל להדריך אתכם לאפשרות של שלום בית, ומצד שני יוכל לבנות אסטרטגיה נכונה להליך הגירושין.

עוד חשוב לדעת: הליכי גירושין של יהודים יתנהלו תמיד בבית הדין הרבני, ולא משנה אם בני הזוג התחתנו כדת משה וישראל או בנישואין אזרחיים. כך קובע החוק.

לכן, חשוב לבחור עו"ד אשר בקיא ומכיר את עולם ההלכה היהודית ומתמצא בתחום דיני המשפחה. רק השילוב הזה יוביל את הלקוח לתוצאות טובות.

אל תפקידו את כלל השיקולים והמשמעויות בידי אדם שזה לא תחום עיסוקו.

עו"ד אברהם קורחוב עוסק בדיני משפחה באופן כמעט מוחלט. עו"ד קורחוב מתמחה בכל הנוגע לחקיקה הרלוונטית, הפסיקה העדכנית וסדרי הדין בגופים המשפטיים השונים, והוא מופיע הן בפני ביה"ד הרבני והן בפני ביהמ"ש לענייני משפחה.

הטיפים של עו"ד קורחוב להליך גירושין:

הליך של גירושין ופרידה הינו הליך המלווה באמוציות רבות: אכזבה, כעס, שנאה, פחד, תחושות נקם ועוד. לעיתים, אמוציות אלה מובילות את אחד מבני הזוג לטעויות אשר עלולות לעלות ביוקר מאוחר יותר. להלן מספר עצות שיש בהם כדי לעזור לך בהליך:

  • לא לספר לבן הזוג על הכוונה להתגרש: הדיסקרטיות בהליכי גירושין חשובה ביותר. שיתוף בן הזוג ברצון להתגרש תיתן לו זמן להתכונן, להעלים ראיות ומסמכים, ולתכנן אסטרטגיה משפטית- דבר אשר יפגע בך וימנע ממך לאסוף עדויות, מסמכים וראיות. יתרה מזאת, חשיפת הרצון להתגרש עלולה להמריץ את הצד השני לרוץ ולהגיש את התביעות בערכאה המשפטית הטובה לו יותר (בית הדין הרבני או בית המשפט- כל מקרה ונסיבותיו), דבר שיכולות להיות לו השפעות רבות על חלוקת הרכוש, משמורת הילדים, מזונות, כתובה ועוד.
  • לשמור על חשאיות: החלטתם לא לספר לבן הזוג? מצוין. יחד עם זאת, לא מן הנמנע שבן הזוג כבר החל לתכנן גם הוא את הליכי הגירושין ואוסף מסמכים וחומרים אחרים כנגדכם. הטכנולוגיה בימינו מאפשרת לאנשים לבלוש אחרי אנשים אחרים בצורה פשוטה. אם קיים חשש שהותקנה תוכנה במחשב האישי או בפלאפון- הימנעו משימוש בו. כמו כן, הימנעו משליחת מיילים והודעות אשר יסגירו את הכוונות שלכם להתגרש. שימרו על דיסקרטיות ותשמרו על פרטיותכם.
  • תקליטו שיחות עם בן הזוג: מותר להקליט שיחות שאתם שותפים להן. תקליטו את כל השיחות שלכם עם בן הזוג. כך לדוגמא, אם יש טענה בדבר אלימות במשפחה, השמעת הקלטה במסגרתה הצד השני מודה באלימות יכולה להיות ראיית הזהב. יחד עם זאת, הימנעו מהאזנות סתר אסורות ומפני חדירה לפרטיות בן הזוג. אם אתם לא חלק מהשיחה- הקלטת שיחה מעין זו עלולה להיחשב כהאזנת סתר, והדבר אסור.
  • תאספו מסמכים: במסגרת ההליך המשפטי תתבקשו להוכיח את הטענות שלכם. לכן, איספו כל מסמך רשמי- קבלות, תלושי שכר, מסמכים מחברות ביטוח ופנסיה, דפי בנק, חוזים וכו'. יחד עם זאת, חשוב לא לגלוש למעשים פליליים כמו חדירה לפרטיות וכדומה.
  • אל תערבו את הילדים: טובת הילדים היא מעל הכל. אל תכניסו אותם למערבולות רגשיות. השתדלו לא לריב ליד הילדים ולא להכפיש את הצד השני באוזני הילדים. הילדים לא כלי משחק במאבק המשפטי.
  • שומר פיו ולשונו- שומר מצרות נפשו: תצאו מתוך נקודת מוצא שכל דבריכם מוקלטים ומתועדים על ידי הצד השני. אל תודו בבגידה, אל תצהירו הצהרות מיותרות, אל תנתחו את הסיבות שהובילו לשבר בחיי הנישואין, ובכלל הישתדלו לשמור על מוצא פיכם.
  • העצה החשובה ביותר: תתייעצו עם עו"ד אשר עוסק בתחום דיני המשפחה. תחום דיני המשפחה הינו תחום מורכב ביותר ועיסוק בתחום מצריך היכרות עמוקה עם החוקים הרלוונטיים ועם עולם ההלכה היהודי. לכן, מומלץ להיעזר בשירותים של עו"ד אשר עוסק בתחום דיני המשפחה ומתמצא ברזי המקצוע.

עו"ד אברהם קורחוב הינו בעל היכרות מעמיקה עם כלל הפסיקה בתחום דיני המשפחה, וצבר ניסיון רב בבניית תיק משפטי, הגשת תביעות, כתבי הגנה, ניהול הליכים משפטיים, ייצוג בפני בתי המשפט ובתי הדין הרבניים ובעל ניסיון בניהול מו"מ במקרים המתאימים והמסובכים ביותר.

עו"ד קורחוב ישמח להעמיד את שירותיו וניסיונו.

זקוקים לייעוץ משפטי?