מזונות אישה

מזונות אישה הינם זכות העומדת לאישה בתנאים מסוימים. חשוב לציין, למזונות אישה תהיה זכאית אישה אשר נשואה לבעלה כדת משה וישראל. לכן, פסיקת בית המשפט או בית הדין הרבני בתביעה למזונות אישה תהיה בהתאם להלכה היהודית. לדוגמא: אישה עובדת או אישה התובעת גירושין ללא עילה מוצדקת- לא תהיה זכאית למזונות אישה.

מאידך, במקרה בו הבעל רוצה להתגרש ללא סיבה מוצדקת, אשתו תהיה זכאית, באופן עקרוני, למזונות אישה.

יתרון נוסף בתביעה זו הינה זכאותה של האישה ל: "צו למדור ספציפי". כלומר, לפי ההלכה היהודית הבעל מחויב לספק לאשתו בית למגוריה. לכן, במקרה בו הבעל מגיש תביעת גירושין, תוכל האישה לבקש (ובנסיבות הנכונות) גם לקבל צו למדור ספציפי- צו המונע את פינוי האישה מהבית או מכירת הבית – גם אם בית המשפט פסק שיש למכור את הבית, וזאת עד להחלטה אחרת של בית הדין הרבני.

יחד עם זאת, בשנים האחרונות מסתמנת מגמה בבתי המשפט לענייני משפחה של חיוב גברים במזונות אישה גם במקרה בו הצדדים לא היו נשואים כדת משה וישראל , ולעיתים אף אם היו רק ידועים בציבור. מזונות אלה נקראים בשמות שונים ("מזונות שיקומיים" או "מזונות אזרחיים").

לכן, חשוב לבחור עו"ד אשר מכיר את השפה ההלכתית- יהודית, שכן (לרוב) מזונות אישה נפסקים בהתאם להלכה היהודית.

עו"ד אברהם קורחוב בוגר ישיבה תיכונית, ובעל תואר ראשון ושני במשפטים, ומכיר את ההליכים בבתי הדין הרבניים, את החשיבה ההלכתית, את הפרקטיקה הנוהגת, את השפה שבה משתמשים בבית הדין הרבני ועוד. יתרונות אלה הינם יתרונות יקרים מפז והם יכולים להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון.

עו"ד קורחוב ישמח להעמיד את ידיעותיו, יכולותיו וניסיונו למענך.

 

זקוקים לייעוץ משפטי?