משמורת ילדים

על אף העובדה שעו"ד אברהם קורחוב ייצג אבות ואימהות אין ספור פעמים במסגרת תביעות משמורת, הרי שכל פעם הוא ניגש לסוגיה זו באותה יראה: אותה תחושת אחריות, אותו כובד ראש, אותה רצינות. כאשר עו"ד קורחוב עומד בפני השופט, מבקש הוא לדבר מתוך גרונו של הילד ולתבוע את טובתו, וטובתו של הילד בלבד. 

זהו אינטרס העל המלווה את עו"ד קורחוב ואת האסטרטגיה אשר הוא בונה לכל תיק ולכל לקוח/ה. 

יחד עם זאת, תביעות המשמורת הינן תביעות רוויות אמוציות, סבוכות וקשות. לא אחת הורים מסיתים את הילדים כנגד ההורה השני, מונעים מפגשים, פוגעים בילדים ועוד. בכל מקרה, חשוב לנהל את ההליך במקצועיות, ברגישות ותוך בניית צעדים ברמה הטקטית וברמה האסטרטגית. לכן, חשוב ליטול את שירותיו של עו"ד אשר עוסק בתביעות משמורת וזמני שהות ברמה היומיומית ומכיר את כלל המשמעויות של כל התנהגות וכל צעד.

חשוב לדעת: במהלך ניהולה של תביעת משמורת יפגוש כל אחד מההורים לא רק את השופט או הדיין בית הדין הרבני, אלא הוא יפגוש גם פקידת סעד או עובדת סוציאלית אשר במסגרת תפקידה היא תגיש תסקיר לשופט או לדיין עם המלצות בסוגית המשמורת וזמני השהות. לכן, עו"ד מקצועי ומנוסה יכין את ההורה לקראת הפגישה עם העובדת הסוציאלית: איך להתנהג, מה לומר, מה לא לומר, איך להתלבש, איך לסדר את הבית ועוד.

חשוב להכיר- בתי המשפט ובתי הדין הרבניים שינו את הגישה המשפטית בתביעות משמורת. אם פעם היה נהוג להפקיד את המשמורת בידי האמא, והאבא היה בא לראות את ילדיו פעמיים בשבוע ולוקח אותם כל שבת שניה, הרי שבשנים האחרונות אבות רבים מבקשים לקבל משמורת משותפת וזמני שהות שווים עם הילדים. הדבר גרם לפסיקות שוויוניות יותר וחלוקת זמנים אחרת מהנהוג בשנים עברו.

לכן, חשוב לדעת להתנהל במקצועיות וברגישות במציאות המשפטית החדשה שנוצרה. המציאות הזו מולידה דברים חיוביים (מעורבות אבות בחיי ילדים), ולעיתים מציאות זו מולידה דברים שליליים (תביעות משמורת משותפת ממניעים כלכליים, ניכור הורי, הסתה ועוד).

עו"ד קורחוב הינו בעל ניסיון עשיר בניהול תביעות מסוג זה וישמח להעמיד את יכולותיו למענך.

 

 

 

זקוקים לייעוץ משפטי?