תביעות הגירה

בעולם דינמי כמו שלנו, ועם התגברות תופעת ה"כפר הגלובלי", הגירת אנשים ממקום אחד למקום אחר הינו דבר נפוץ, ולא אחת אחד ההורים רוצה לעבור דירה לעיר אחרת או מדינה אחרת יחד עם הילד שנמצא בשמורתו.

ברור שהגירה מעין זו תפגע בהורה השני ובקשר שלו עם הילד. לדוגמא, אם ההורים התגוררו עד גירושיהם בתל אביב, ועתה האמא רוצה לעבור עם הילדים לחיפה, הרי ברור שהקשר של האבא עם הילדים יפגע והוא לא יוכל לקיים זמני שהות נורמליים ולהלין את הילדים בביתו.

על פי החוק, ולא משנה מי ההורה המשמורן, שני ההורים צריכים לקבל במשותף ובהסכמה את ההחלטה באשר למקום מגורי ילדיהם. כלומר, אסור לאחד ההורים להגר למקום מגורים אחר עם הילדים בלי לקבל את אישורו של ההורה השני.

אם כך, מה עושים אם ההורה השני מתנגד למעברו של ההורה האחר עם הילדים לעיר אחרת?

במקרים כאלה יש להגיש תביעה לבית המשפט עם בקשה לאשר את מעבר המגורים או ההגירה עם הילדים למקום אחר.

בשנים האחרונות מתגבר קצב התביעות המוגשות לקבלת אישור להגירת הורה עם הילדים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי לא בקלות בית המשפט יאשר את המעבר. הדבר תלוי בטובת הילד, בקשר של כל אחד מההורים עם הילד, ברצון הילד (ככל שהוא מסוגל להביע את דעתו), בפגיעה שתיגרם לקשר בין ההורה השני לילד ועוד.

בדרך כלל, בית המשפט יבקש גם חוות דעת מומחה לפני שהוא יאשר את המעבר.

לכן, במקרים כאלה, חשוב להיוועץ בעו"ד אשר עוסק בתחום דיני המשפחה ומכיר את הטיעונים בעד ונגד הגירת ילדים, ובפסיקותיהם של בתי המשפט לענייני משפחה בסוגיות אלה.

עו"ד אברהם קורחוב בעל ניסיון רב בתביעות הגירה - גם כעו"ד של התובע וגם כעו"ד של הנתבע, והוא בעל היכרות עמוקה עם סוגיית ההגירה וישמח להעמיד את יכולותיו וניסיונו לשירותך.

 

זקוקים לייעוץ משפטי?