עריכת צוואה

כאשר אדם נפטר, החוק קובע כי בהעדר צוואה, הירושה תהיה בהתאם לחוק, ובלי קשר לרצון של הנפטר (שכן הרצון לא השתקף בצוואה).

יחד עם זאת, לעריכת צוואה ישנה חשיבות רבה:

"אדם ניכר בצוואתו, זו שירת חייו האחרונה"

צוואה הינה העדות האחרונה לרצונו של האדם באשר לחלוקת רכושו- רכוש אותו הוא צבר במשך כל חייו, בעמל, יזע, דמעות, צער והתמדה.

אך יתרה מזאת, צוואה יכולה לשמור על אחדות משפחת הנפטר לאחר פטירתו. פעמים רבות, אחרי פטירתו של אדם, מתעוררות מחלוקות בין היורשים השונים באשר לאופן חלוקת הירושה. מחלוקות אלו יכולות ממש לפלג משפחות ולגרור את כל המשפחה להליכים משפטיים, לריב ולמדון.

לכן, צוואה אשר ערוכה בצורה מקצועית, ולאחר שניתן למוריש הייעוץ המקצועי ביותר, יכולה למנוע מחלוקות רבות ולקיים את רצון המוריש באופן שהוא רצה.

על פי החוק ניתן לערוך צוואה בארבע דרכים: צוואה בכתב יד, צוואה בעדים, צוואה בפני רשות (בית משפט וכדו') וצוואת שכיב מרע (צוואה שנערכת על ידי אדם שבטוח שהוא ממש לפני מותו).

לכל אחת מהצוואות ישנן יתרונות וחסרונות ומומלץ להיוועץ בעו"ד אשר עוסק בתחום הירושה בכדי לקבל את הייעוץ המקצועי ביותר לשם עריכת הצוואה המוגנת ביותר.

חשוב לציין, צוואה איננה מסמך תקף באופן אוטומטי, אלא יש לאשר את הצוואה לאחר פטירת האדם בפני הרשם לענייני ירושה. במקרה של מחלוקת, יפנה הרשם את ההכרעה לבית המשפט. צוואות רבות נפסלות בבתי המשפט בגלל פגמים אשר נופלים בהם. לכן, ישנה חשיבות להיוועץ בעו"ד לפני עריכת צוואה.

עו"ד אברהם קורחוב עוסק בעריכת צוואות בהתאם לחוק ולפסיקה הישראלית, ובעל היכרות עמוקה ומקצועית עם עולם הצוואות והירושות.

עו"ד קורחוב ישמח להעמיד את שירותיו למענך.

 

זקוקים לייעוץ משפטי?