תביעות אבהות

"אדם רוצה לדעת מי הוא, מי אביו ומי אמו, ואת פני מי לשוות בדמיונו כשכואב לו..." (חנוך לוין)


כל אדם רוצה לדעת מי הוא אביו ומי היא אמו. ידיעה זו הינה בסיס ויסוד לכל אדם. חשוב לו לאדם, לכל אדם, לדעת מי הם הוריו, מאין שורשיו, מה הוא מוצאו ואילו גנים זורמים בעורקיו.

אך יחד עם המבט לאחור, זהות ההורים חשובה גם (ואולי בעיקר) במבט לעתיד.

לעיתים, לצערנו, אבות מסרבים להכיר בילדים אותם הביאו לעולם. הסירוב הנ"ל לא רק שיפגע בנפשו של הילד אלא שיש בו גם להביא לפגיעה בעתידו הכלכלי של הילד ואף בבריאותו של הילד. אב שאינו מכיר בילדו ינסה, לעיתים קרובות, להימנע מתשלום מזונות לקטין (השתתפות במזונותיו, בהוצאות רפואיות, הוצאות חינוך, ועוד).

אשר על כן, ניתן להגיש תביעה הצהרתית שמטרתה לגרום לבית המשפט לענייני משפחה לקבוע האם הנתבע הוא אביו של הילד. תביעה זו היא תביעה בעלת משמעויות רבות, לעיתים אף בעלת משמעות לעניין ממזרות הילד. אשר על כן, חשוב להבין את הניואנסים ואת התוצאות האפשריות של תביעת אבהות, וחשוב לבחור עו"ד אשר מתמחה בדיני משפחה ומכיר את הפסיקה במדינת ישראל.

החוכמה היא לא להגיש את התביעה. החוכמה היא להבין את השלכות ההליך, ולעיתים רצוי  להימנע מהגשת התביעה אלא לפעול בדרכים משפטיות אחרות.

עו"ד אברהם קורחוב עוסק כמעט אך ורק בתחום דיני המשפחה ומכיר את המשמעויות הרחבות שיש לתביעות אבהות ולהכרה באבהות של אדם מסוים.

עו"ד קורחוב ישמח להעמיד את מומחיותו וניסיונו לשירותך.

 

זקוקים לייעוץ משפטי?