ביקשה לגבות "חוב" מזונות אחרי 7 שנים ונדחתה

ניצחון נוסף למשרדנו. 
המדובר בבני זוג אשר התגרשו עוד בשנת 2000. במסגרת הליך הגירושין הוסכם שהאב ישלם לידי האם את מזונות ילדיו.
האב אכן שילם את המזונות במועדם. החיוב של האב לשלם למזונות ילדיו תם כבר לפני למעלה מ-7 שנים. במשך 7 השנים האחרונות האם לא דרשה שום תשלום חוב. 
אך עתה, לאחר 7 שנים "נזכרה" האם שקיימים חובות והחליטה לפתוח תיק בהוצאה לפועל בדרישה לקבל למעלה מ-60,000 ש"ח.
המחלוקת המשפטית היא האם ניתן לגבות חוב אחרי שעברו שנים כה רבות? לדעתנו, ובהתאם לסעיף 11 לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), לא ניתן לגבות חוב לאחר שעברו שנתיים ממועד החיוב, אלא באישור בית המשפט. 
הגשנו תגובה. רשמת ההוצאה לפעול לא התרשמה, וטענה שהחוק לא חל על בני זוג יהודים. 
לאחר שהתגובה שלנו נדחתה בלשכת ההוצאה לפועל, הגשנו ערעור ונצחנו- לא יכול להיות שבשנת 2017 יהודים מופלים לרעה דווקא בארצם. לא יכול להיות שיהיה חוק אחד ליהודי וחוק אחר ללא יהודי.
עתה לאחר שניצחנו בבית המשפט, לשכת ההוצאה לפועל סגרה את התיק, והאב השתחרר לדרכו שמח וטוב לב. 
בתמונה: ההודעה הקצרה והלקונית המאשרת שהתיק נסגר.

לא כל מכתב התראה ולא כל תיק בלשכת ההוצאה לפועל משמעותו תשלום אוטומטי. 

מאמרים נוספים

זקוקים לייעוץ משפטי?